seks namietnosc para

Seks jest jednym z najważniejszych elementów związku. Gdy staje się rzadkością, także i uczucie między partnerami się zmniejsza, staje się blade.

Związek dwojga ludzi jednak oparty jest o wzajemne relacje, uczucia i jeśli stają się chłodne, nawet seksowna bielizna i zabawki erotyczne nie pomogą. Związek bez seksu jest jałowy, beznamiętny.

Dlatego warto podsycać pożądanie partnerów, aby uczucie ich łączące nie wygasło. Jak to zrobić?

Seks to najlepsza terapia dla par

Seks poprawia relacje między partnerami. Stają się sobie jeszcze bardziej bliscy i otwarci na siebie. Częste kochanie się wzmacnia więzi między partnerami i ożywia relację. Oprócz wymiaru emocjonalnego jest także doskonałym relaksem dla naszego organizmu.

Podczas seksu uwalniają się wszystkie pokłady endorfin, krew zaczyna szybciej krążyć i nasz mózg odpoczywa. Okazuje się, że pary, które często się kochają, są szczęśliwsze w swoich związkach, niż partnerzy, którzy sporadycznie to robią. Jednak nie zawsze oboje partnerzy mają ochotę na częste zbliżenia.

Zwykle to mężczyźni dążą do seksu i krytykują swoje partnerki, że w danej chwili ona nie ma ochoty na miłosne uniesienia. Wówczas może dochodzić do nieporozumień, przez co efekt jest odwrotny od zamierzonego.

Często partner, który dąży do zbliżenia, obwinia drugiego za oziębłość. Tymczasem takie obwinianie się nie spowoduje, że seks będzie częstszy. Wręcz przeciwnie. Aby mógł dawać pełną satysfakcję, muszą chcieć go obie strony. Wtedy potrafi być najlepszą terapią dla par.

Warto rozmawiać o seksie

O swoich potrzebach seksualnych można, a nawet należy rozmawiać z partnerem. Najgorszą sytuacją jest przemilczenie problemu. Jednak temat seksu jest bardzo wrażliwy, dlatego należy podejść do niego delikatnie.

Ważne, abyśmy potrafili powiedzieć, jak bardzo brakuje nam partnera, jak mocno tęsknimy za jego bliskością. W ten sposób nie obwiniamy go o niepowodzenia w sypialni, ale sygnalizujemy potrzeby i miłość. To także dobry początek do rozpoczęcia rozmowy na ten delikatny temat. Z pewnością w takiej sytuacji nasz partner zareaguje pozytywnie i zacznie z nami rozmawiać o przyczynach tego stanu. Być może jest zestresowany, ma problemy, którymi nie chciał nas martwić, a może po prostu jest to zmęczenie.

Jakiekolwiek są przyczyny braku seksu, warto o ich rozmawiać. Razem na pewno wypracujecie rozwiązanie, które pozwoli na nowo zbliżyć się do siebie. Wiele osób seks utożsamia jedynie ze zbliżeniem i namiętnym kochaniem się.

Tymczasem seks to nie tylko akt seksualny, ale także wiele innych aspektów. To przede wszystkim namiętność i pożądanie, które nie pojawiają się ot tak, po prostu w chwili, gdy podjęliście decyzję o seksie. To o wiele więcej. To namiętne spojrzenia, przytulanie się czy okazywanie sobie uczuć. W ten sposób pokazujemy partnerowi, że jest dla nas atrakcyjny pod każdym względem. A to już dobry krok w kierunku rozpalenia pożądania.

Jak przywrócić pożądanie w związku?

Dobry seks to nie jest fizyka kwantowa. Seksualność nie jest niczym skomplikowanym ani trudnym. Według przeprowadzonych badań, aby mieć dobry seks warto jednak mieć wypracowany określony zbiór zachowań, które pomogą przywrócić namiętność w związku. To określone działania, za pomocą których sygnalizujemy w związku czułość, miłość i szacunek.

Partnerzy, którzy mają udane życie seksualne i partnerski związek po prostu zachowują się w określony sposób. Do takich zachowań można zaliczyć m.in. to, że partnerzy często mówią sobie, że się kochają i całują się namiętnie nie tylko podczas seksu. Dodatkowo tacy partnerzy zbliżają się do siebie nawet w miejscach publicznych, przytulają się także w życiu codziennym. Poza tym doskonale wiedzą, jakie mają preferencje seksualne, co lubi ukochana osoba a czego nie i rozmawiają o swojej seksualności.

Wśród zbioru zachowań znajduje się także seks, który starają się wpleść w swoją codzienność jak najczęściej. I jeszcze jedno. Partnerzy powinni być także dla siebie najlepszymi przyjaciółki, nie mieć tajemnic, które mogą osłabić uczucie ich łączące. Jednak same dobre rady to za mało, aby ożywić pożądanie w związku.

O związek należy też dbać. Dlatego warto również obdarowywać partnera drobnymi prezentami, nawet bez okazji i każdego dnia interesować się partnerem. W ten sposób okazujemy mu zainteresowanie, wyrozumiałość i cierpliwość, które są fundamentami dobrego związku. A to już pierwszy krok do pobudzenia pożądania i zaproszenie do seksu.