Codzienność bez auta to prawdziwe utrapienie. Wiedzą o tym wszystkie kobiety, które na co dzień zmuszone są korzystać z komunikacji miejskiej albo własnych nóg. Dlatego większość z nas w końcu uznaje, że pora na kupno samochodu.
Małe, miejskie auto to bez dwóch zdań praktyczne i niesamowicie wygodne rozwiązanie, które doceniają szczęśliwe właścicielki czterech kółek. Tym bardziej, gdy będzie nam służyło jako środek transportu do pracy, po dzieci do szkoły czy na zakupy.
Auto daje nam niezależność, komfort i poczucie kontroli nad czasem. Jakie auto wybrać, aby spełniło nasze oczekiwania? Czym kierować się przy wyborze? Zobaczmy.
Czym kierują się kobiety, wybierając auto dla siebie?
Kobiece podejście do samochodów jest zupełnie inne niż mężczyzn. O ile panowie najczęściej kierują się sportowymi gadżetami, pojemnością silnika czy rodzajem paliwa, o tyle dla kobiet zupełnie inne aspekty mają znaczenie.
Przede wszystkim samochód powinien być ładny, praktyczny i jak najmłodszy. Większość pań nie jest fanem motoryzacji czy mechaniki, dlatego auto po prostu powinno jeździć. Dlatego im młodsze i bardziej zadbane, tym lepiej.
Samochód dla kobiety powinien być też bezawaryjny. Naprawdę kobieta nie będzie zaglądać pod maskę, aby zdiagnozować problem. Dlatego najczęściej kobiety wybierają modele, które są praktyczne i zgrabne. Aspekty motoryczne czy wyposażenie z reguły odgrywa drugorzędną rolę.
Kobiety, kupując auto, kierują się także przestronnością. Im więcej miejsca w środku, tym lepszy komfort jazdy. Nie ma się czemu dziwić, w końcu samochód powinien pomieścić nie tylko niezbędne drobiazgi, ale także nasze pociechy i codzienne zakupy. Stąd ogromną popularnością wśród pań cieszą się modele miejskie, małe auta z segmentu A i B.
Oczywiście, gusta pań potrafią zaskoczyć nawet sprzedawców samochodów. To, że najczęściej wybierają małe samochody, które są niezawodne i wszędzie można je zaparkować, nie oznacza, że wszystkie kobiety taki mają gust. Niektóre panie wolą przestronne SUV-y czy sportowe modele, ale to już kwestia doświadczenia jako kierowcy i preferencji właścicielki.
Na co zwrócić uwagę kupując auto dla kobiety?
Rozmiar ma znaczenie. Dlatego decydując się na auto, warto zastanowić się, gdzie będziemy nim jeździć. Większy model z pewnością pomieści więcej, ale możemy mieć problem z zaparkowaniem go w godzinach szczytu. Jeśli więc planujemy tylko dojeżdżać nim do pracy czy po zakupy, lepszą opcją będzie mały model.
Z kolei, gdy będziemy nim jeździć na wakacje czy mamy dużą rodzinę, lepiej sprawdzi się przestronny SUV czy wersja kombi. Oczywiście wybór należy do każdej z pań. Pamiętajmy jednak, że mniejszy samochód to mniej stresu. Zmieścisz się nim wszędzie i nie będzie problemu przy parkowaniu.
Kolejną rzeczą, która jest ważna to bezpieczeństwo. Absolutne minimum to auto wyposażone oczywiście w poduszki powietrzne, systemy kontroli trakcji czy czujnik parkowania z kamerami wspomagającymi manewry na parkingu.
Dla płci pięknej ważny jest także wygląd. Co prawda kobiece gusta bywają różne, jednak na pewno auto powinno być ładne, estetyczne i zachwycać stylistyką. No, i oczywiście kolor, który dla kobiet ma ogromne znaczenie.
Wybierając jasny, miejmy na uwadze to, że szybko się brudzi. Ciemny zaś sprawi, że kurz i osad będzie nam nim tworzył pudrową, nieestetyczną warstwę. Decyzja jednak zawsze pozostaje w naszej gestii.
Wygląd to nie wszystko
Oczywiście kwestie wizualne są ważne, jednak nie najważniejsze. Kupując więc auto, warto zwrócić uwagę na koszty eksploatacji i awaryjność wybranego pojazdu. Oczywiście, auto kobiety musi być niezawodne. Dotyczy to szczególnie pojazdów używanych.
Być może podczas zakupu nie zwracamy uwagi na stan podzespołów i stopień ich zużycia. Jednak wierzcie, w krótszym czy dłuższym czasie od kupna może okazać się to zmorą właścicielki. Dlatego warto wybrać nowszy, choć droższy model. Dzięki temu mamy większe szanse, że przynajmniej przez kilka sezonów nie będziemy musiały do niego sporo dokładać.
Poza tym dobrze jest także sprawdzić, jakie są średnie koszty eksploatacji auta. Jeśli samochód będzie piękny, ale będzie też palić jak smok, części będą drogie, auto stanie się skarbonką. Jeśli nie o to nam chodzi, wybierzmy ekonomiczny model, taki jak chociażby Fiat 500, małe Toyoty czy kompaktowe Nissany.
Ekonomiczne i małe samochody mogą być ładne, kobiece i oszczędne.