Najlepsze filmy

Są takie filmy, które zmieniają człowieka. Ich przesłanie i fabuła tak zapadają nam w serce, że nie potrafimy przestać o nim myśleć. Wracamy do nich i zaczynamy myśleć nad własnym życiem. Takie filmy warto obejrzeć.

Szczególnie gdy są opowiedziane przez kobiety i dla kobiet. Niektórym (zwłaszcza mężczyznom) wydaje się, że babskie filmy to jedynie łzawe komedie romantyczne, które zawsze kończą się dobrze.

Nic nie wiecie o nas, Panowie. Filmy kobiece wcale nie muszą być przesłodzone i mdłe. One mają po prostu kobiecy charakter i temperament. Które z nich każda kobieta powinna obejrzeć? Oto ranking najlepszych naszym, subiektywnym zdaniem.

„Między słowami”

To jeden z najlepszych filmów dla kobiet i o kobietach z 2003 r. wyreżyserowany przez Sophię Coppola. Być może także o Ty czasem masz wrażenie, że kompletnie nie panujesz nad swoim życiem i nie wiesz, w którą stronę pójść. Przez to kiepsko czujesz się w gronie znajomych, którzy już mają opracowany plan na swoje życie.

Film pokazuje, że każdy ma swój czas w życiu, a poczucie zagubienia w danym momencie jest zupełnie ok. Główna bohaterka, którą gra Scarlett Johansson młodo wyszła za mąż. Wraz z mężem wyjechała do Tokio, zupełnie obcego jej kulturowo miasta.

Jest tak zagubiona, że zaczyna desperacko szukać dla siebie zajęcia, aż poznaje równie zagubionego w rzeczywistości Bena, który akurat przeżywa kryzys wieku średniego. Paradoksalnie tych dwoje osób naprawdę sobie pomaga odnaleźć się w rzeczywistości.

Jak? Czasem nie potrzeba wiele, wystarczy jak bliskość drugiego człowieka.

„Smażone zielone pomidory”

To kolejny babski film, który naprawdę warto zobaczyć. W kinach już go nie obejrzymy, bo jest z 1991 roku, ale warto poszukać go w sieci. Film to wzruszająca historia opowiedziana dla kobiet i o kobietach.

Na pierwszym planie czasowym mamy Evelyn. To zahukana gospodyni domowa w średnim wieku, która w domu opieki spotyka ekscentryczną staruszkę, Ninny. To ona opowiada Evelyn historie dwóch młodych kobiet, które na przekór losowi i rzucanym kłodom pod nogi, próbują żyć po swojemu.

Ich historie dają Evelyn impuls do wzięcia życia we własne ręce. To najlepszy film dla kobiet, które chcą nauczyć się odważnie kroczyć przez życie. Nawet w dramatycznych i trudnych momentach ich życia. Niezwykle ciepły, inspirujący film.

„Bridget Jones”

Tej pani nie trzeba żadnej z nas przedstawiać. Perypetie zagubionej w życiu bohaterki śledziły miliony kobiet na całym świecie. Film, a właściwie trzy jego części to ekranizacja powieści o tym samym tytule.

Główna bohaterka, desperacko zakochana w koledze stara się zrobić wszystko, aby zdobyć zainteresowanie obiektu swoich westchnień. Jako jednak, że jest życiową niezdarą, wychodzi jej to bardzo średnio.

To fantastyczny film, który powinna obejrzeć każda kobieta, której wydaje się, że nic w życiu nie idzie po jej myśli. Czasem utarty szlak, którym chcemy podążać, wcale nie jest dla nas najlepszym rozwiązaniem. Najlepsze, co może nas spotkać, często bywa nieoczekiwanym zbiegiem okoliczności.

Oczywiście, jest też romans, ale o tym powinna przekonać się każda kobieta, która jeszcze filmu nie widziała.

„Pretty Woman”

Dla wielu z nas to najlepszy film dla kobiet. Która z nas nie zna współczesnej historii Kopciuszka, w którego wcieliła się prostytutka z Los Angeles? Film opowiedziany jest tak, jak kochamy to najbardziej Jest ciepły, nieco prowokujący i oczywiście z happy endem.

Jako kultowy film o miłości nie powinno zabraknąć go w naszej filmotece. To film wszech czasów. Tym bardziej że aktorzy grający główne role, czyli Julia Roberts i Richard Gere zagrali w nim genialnie. To film, do którego warto wracać.

„Erin Brockovich”

Tytułowa bohaterka to podwójna rozwódka, samotna matka trójki dzieci i miłośniczka ubrań, które więcej odkrywają, niż zakrywają. Z racji swojego ciętego języka ma problem ze znalezieniem pracy.

Nikt bowiem nie chce zatrudnić tak nieprzewidywalnej petardy energii, która nie potrafi utrzymać języka za zębami. W końcu cudem Erin (grana przez Julię Roberts) zdobywa pracę u adwokata. Kobieta odkrywa, że wielka korporacja truje mieszkańców małego miasteczka i postanawia coś z tym zrobić. J

ak łatwo się domyślić, bez walki się nie obyło. Film jest świetną lekcją motywacji i odwagi dla każdej z nas. Nieważne, kim jesteś i jakie masz wykształcenie, możesz osiągnąć wszystko. Ważne jest to, jakim jesteś człowiekiem i jak silną masz motywację do działania.