Tatuaż jak wyrazić siebie

Elegancka biżuteria, modne ubrania, to wszystko jest tym, o czym marzy większość kobiet. Stylizacją wyrażamy siebie, podkreślamy osobowość. Jednak moda na ciuchy przemija i wciąż potrzebujemy czegoś nowego, czym błyśniemy światu przed nosem.

Jeśli więc pragniesz naprawdę wyrazić siebie i określić swój indywidualizm, pomyśl o zrobieniu tatuażu. To idealna ozdoba, która będzie Ci towarzyszyć w każdym sezonie i zawsze będzie z Tobą się utożsamiać.

Moda na tatuaże raczej nie przeminie tak szybko, jak na nowe ubrania. Dobrze wykonany może pięknie wpisać się w krajobraz Twojego ciała.

Dlaczego warto zrobić tatuaż?

Tatuaż to doskonały sposób, aby poczuć się wyjątkowo. Jeśli czujesz, że brakuje Twojemu stylowi tego „czegoś”, tatuaż idealnie wypełni tę lukę. Miłośnicy tatuaży porównują swoje ciao do płótna, na którym można stworzyć wyjątkowe dzieło sztuki. Możesz wybrać dowolny wzór i rozmiar tatuażu, tak, by idealnie wpisywał się w Twoje ciało i oczekiwania.

Poza tym, jeśli marzysz o niepowtarzalnej ozdobie, która będzie Ci towarzyszyć każdego dnia, tatuaż jest właśnie dla Ciebie. Poprzez tatuaż możesz wyrazić swoje emocje, temperament i podkreślić indywidualizm. Nawet jeśli wybierzesz wzór bardzo popularny wśród kobiet, na pewno na Twoim ciele będzie się prezentował zupełnie inaczej niż u innych.

Tatuaż wykonywany jest wszak ręcznie. I tylko od kunsztu artysty zależy, jak wyjątkową ozdobę będziesz nosić. Tatuaż to także nieszablonowy sposób na wyróżnienie się w tłumie. Panowie najczęściej traktują tatuaże jako symbol siły i męskości. My kobiety podchodzimy do nich nieco inaczej.

Dla nas to coś tajemniczego, ciekawego i niebanalnego. Jeśli więc oczekujesz niepowtarzalnej ozdoby, która podkreśli Twoją osobowość, tatuaż idealny dla Ciebie.

Zanim zrobisz tatuaż – to powinnaś wiedzieć

Jeśli zdecydujesz się na zrobienie tatuażu, warto powierzyć swoje ciało profesjonaliście. Na rynku nie brakuje pracowni tatuaży, jednak nie jest sztuką udać się do pierwszego lepszego studia. Warto wcześniej sprawdzić kompetencje i doświadczenie tatuażysty. W końcu to jemu (lub jej) powierzamy w ręce swoje ciało, więc warto wiedzieć, czy dana osoba ma doświadczenie oraz zmysł artystyczny.

Pamiętaj, że wykonanie tatuażu jest zabiegiem. Powinien więc być wykonany w odpowiednich warunkach higienicznych i sterylnych. Zanim więc zdecydujesz się na dane studio tatuażu, porozmawiaj z osobą, która będzie miała wykonywać tatuaż. Warto zwrócić uwagę jak bogate ma portfolio, ile lat pracuje w branży.

Doświadczony artysta wskaże Ci jak przygotować się do wykonania tatuażu, kiedy warto go zrobić i zwizualizuje czy wybrany przez Ciebie wzór będzie do Ciebie pasować. Warto też wiedzieć, że przed wizytą w studiu tatuażu lepiej się nie opalać, nie przyjmować leków rozrzedzających krew ani nie pić alkoholu.

Wiele kobiet chcąc oszczędzić sobie bólu, smaruje miejsce, w którym ma być wykonany tatuaż maścią przeciwbólową. To błąd. Przez działanie leku tusz może nie wchłaniać się tak, jak powinien, a tatuażysta będzie miał dużo więcej pracy. W takiej sytuacji może nawet odmówić wykonania tatuażu.

Jeśli nie o to nam chodzi, skonsultujmy wcześniej przygotowania do tatuażu z osobą, która ma go wykonać.

Wybór tatuażu zaplanuj wcześniej

Bez względu na to, czy chcesz mieć filigranowy tatuaż, czy dużą grafikę, dokładnie zastanów się nad wzorem i rozmiarem tatuażu. Określ, czego oczekujesz, jak powinien w Twoim przekonaniu wyglądać, aby uniknąć nieporozumień w studiu. Liczy się nie tylko rozmiar czy kształt.

Znaczenie ma też wypełnienie, kolor i styl, w jakim ma zostać stworzony. Nie ma znaczenia, czy zdecydujesz się na oryginalny napis, czy obraz, sprawy formalne warto ustalić przed wejściem do salonu tatuażu. Jeśli projektuje go tatuażysta na zamówienie, poproś go o przesłanie Ci wcześniej projektu.

Może okazać się, że wymaga poprawek, które warto nanieść przed wykonaniem tatuażu, a nie w trakcie jego wykonywania. Robienie tatuażu to mimo wszystko stresująca sytuacja. Dlatego lepiej, aby każdy szczegół był dopracowany wcześniej. Jakie wzory najbardziej lubimy?

Wybieramy najczęściej motywy zwierzęce, symbole miłości i wzory kwiatowe. Symbolizują nasza delikatność, wrażliwość i drapieżność. Idealnie podkreślają naszą osobowość oraz kobiecą zmysłowość, dodając nam pewności siebie.