Seks dobry na wszystko

Nikt chyba nie wyobraża sobie udanego związku bez namiętności i seksu. Na początku znajomości każda sytuacja z drugą osobą jest niezwykle ekscytująca i cudowna. Nie ma się czemu dziwić, w końcu to właśnie chemia i eksplozja feromonów tak działa.

Jednak z czasem, nawet najlepszy związek zaczyna powszednieć. A wtedy łatwo o nudę. Namiętny seks? Uniesienia w sypialni, gdy marzysz tylko o tym, aby po pracy jak najszybciej położyć się spać?

Faktycznie, trudno jest w codziennej rutynie znaleźć chwilę na odrobinę szaleństwa. Jednak warto. Dowiedziono, że seks fantastycznie zbliża ludzi. Dosłownie i w przenośni.

Dlatego warto zadbać, aby nawet po latach wciąż przynosił nam radość i satysfakcję.

Dlaczego seks jest tak ważny w związku?

Nie jest żadną tajemnicą, że receptą na udany związek jest miłość, szacunek i wspólne zainteresowania. Obok nich zaraz też znajduje się seks. Wielu osobom wydaje się, że bez namiętności i miłosnych uniesień związek też może istnieć. Tak, oczywiście.

Tyle tylko, że jeśli brakuje nam w nim namiętności i pożądania, zaczynamy odczuwać znużenie i monotonię. Nawet najlepszy związek bez seksu nie przetrwa. Nie mówimy tu o codziennych wielogodzinnych igraszkach w sypialni, ale o wszystkim, co składa się na seks.

I tu dochodzimy (nomen omen) do sedna. Seks nie oznacza jedynie zbliżenia, czułych namiętnych pocałunków i wyszukanych pieszczot. Seks tworzy cała otoczka mu towarzysząca. Są to czułe spojrzenia, namiętny pocałunek po powrocie z pracy i przytulanie tak po prostu.

W ten sposób tworzy się nić porozumienia i więź między partnerami. A to już zaproszenie do seksu. Okazuje się, że pary, które na co dzień nie okazują sobie czułości, szybciej tracą zainteresowanie fizyczne partnerem. W ten sposób nawet najlepsi kochankowie zaczynają się od siebie oddalać, a pożądanie, które towarzyszyło im na początku związku, nagle znika.

Czy to oznacza, że przestaliście się kochać? Nie. Jednak jest to pierwszy sygnał, że warto coś zmienić, aby na nowo związek stał się pełen uniesień.

Seks jest dobry na wszystko

Wiele osób zastanawia się, po co ludziom seks. W zasadzie odpowiedź jest prosta. To chęć posiadania potomstwa jest najlepszym argumentem przemawiającym za seksem. Jednak niejedynym. Oprócz oczywistych powodów, które nas pociągają w seksie, jest wiele innych.

Według przeprowadzonych badań seks ma korzystny wpływ na zdrowie. Niektórzy nawet uważają, że jest jak zastrzyk młodości, który możemy mieć dosłownie na wyciągnięcie ręki. Działa korzystnie na wiele układów i poprawia ich funkcjonowanie.

Okazuje się, że udany seks działa lepiej niż leki przeciwdepresyjne. Poprawia samopoczucie i pobudza wydzielanie endorfin, czyli hormonu szczęścia. Podczas seksu hamują wydzielanie kortyzolu, czyli hormonu stresu, a co za tym idzie, chronią mózg i układ nerwowy. Poza tym seks działa fizjoterapeutycznie.

Podczas miłosnych igraszek spinamy i rozluźniamy mięśnie, a to jest świetną gimnastyką. Im częściej się kochamy, tym częściej ćwiczymy. A to oznacza, że zachowamy sprawność i elastyczność na długie lata.

Dodatkowo, podczas seksu pobudzane jest krążenie, a więc i praca serca. Dlatego osoby, które często się kochają, rzadko uskarżają się na dolegliwości sercowe.

Jak podkręcić atmosferę w sypialni?

O każdy związek trzeba dbać, aby nie spowszedniał. Jednym z najważniejszych elementów udanego związku jest dobry seks. Co, jednak, gdy w sypialni od dawna wieje nudą, a zbliżenia są raczej obowiązkiem niż przyjemnością? Warto to zmienić.

Czasem wystarczy kilka gadżetów, aby ożywić relacje w sypialni. Jeśli wcześniej mieliście ogromny apetyt na siebie, a łóżko traktowaliście jak plac zabaw, a nie poligon doświadczalny, wróćcie do starych nawyków.

Warto też zaplanować seans łóżkowy, aby przypomnieć sobie to, co zawsze was podniecało. Przyjęcie – niespodzianka w łóżku, nastrojowe świece, a może po prostu rozmowa o seksie? Wybór należy do Was, choć zawsze warto zadbać o odpowiednie gadżety. Nic nie pobudza zmysłów faceta tak, jak zmysłowa bielizna. Idealnie sprawdzi się jako kusząca zapowiedź tego, co będzie w sypialni.

Możliwości jest naprawdę sporo. Ważne, aby każda ze stron zainteresowała się tym, co wyjątkowego możecie robić w łóżku oprócz spania.