Kolory roku 2023

Jak każdego roku, także i w tym Instytut Pantone ogłosił, która z barw będzie kolorem roku. Wiele osób z ogromną niecierpliwością oczekiwało werdyktu, który jak zawsze dyktuje trendy mody w danym roku.

Według Pantone najmodniejszą barwą roku 2023 będzie kolor Viva Magenta. Jeśli także i Ty lubisz podążać za trendami, poznaj ten najmodniejszy kolor roku 2023 i wprowadź go do swojej garderoby i wnętrz.

Viva Magenta – najgorętszy kolor 2023 roku

Instytut Pantone już od 2000 roku wyznacza trendy kolorystyczne na każdy rok. Jako światowy specjalista w dziedzinie kolorów stał się autorytetem w wyznaczaniu trendów kolorystycznych na każdy rok.

Według Instytutu Pantone rok 2023 będzie należał do koloru o nazwie Viva Magenta. To czerwona barwa, o mocnym, wyrazistym charakterze. To właśnie energia i wigor określają ten kolor. Ma symbolizować moc energii, która będzie nam w tym roku towarzyszyła.

To także kolor bardzo niejednoznaczny. Z jednej strony wpada w delikatny róż, z drugiej zaś zmierza ku zdecydowanemu kolorowi bordo, łącząc zarówno zimne, jak i gorące tony.

Viva Magenta jest tak niejednoznacznym kolorem, że daje ogromne możliwości aranżacji wnętrz oraz tworzenia stylizacji. To także jak zaopiniował Instytut Pantone „niecodzienny kolor na niecodzienne czasy”.

Trudno lepiej podsumować barwę, która ma w tym roku królować w modzie i wnętrzach, która łączy łagodność z żywiołowością. Jak wykorzystać potencjał Viva Magenta?

Kolor roku we wnętrzach

Viva Magenta doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie aranżacji każdego wnętrza. Jednak z tej racji, iż jest to dość zdecydowany kolor, najlepiej jest zaakcentować jego obecność. Sprawdzi się to zwłaszcza w małych pomieszczeniach, gdzie zbyt intensywna barwa w nadmiarze może przytłoczyć.

Jednak nie oznacza to, że Viva Magenta nadaje się tylko do dużych przestrzeni. Doskonale w na małym metrażu spełni się jako mocna, zdecydowana tapicerka na kanapie, fotelach czy na zasłonach. Viva Magenta będzie także wyśmienicie prezentował się na ścianach. W przypadku małych przestrzeni wystarczy pomalować tym kolorem jedną ścianę, a efekt będzie absolutnie oszałamiający.

Wnętrza pomalowane Viva Magenta będą wyglądały na głębsze, bardziej klimatyczne i eleganckie. Kolor ten także świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie dotychczasowej aranżacji. To opcja dla mniej odważnych z nas, które kochają modę, jednak tak intensywny kolor może być zbyt wyrazisty.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby uzupełnić mieszkanie gadżetami w kolorze Viva Magenta. Idealnie w stonowanym wnętrzu uwagę przyciągnie wyrazisty wazon czy inny bibelot w nasyconej, mocnej czerwieni.

Viva Magenta króluje na wybiegach

Mimo iż Viva Magenta to bardzo wyrazisty i zdecydowany kolor, światowi projektanci udowadniają nam, że nie warto rezygnować z niego w codziennej stylizacji. Viva Magenta idealnie sprawdzi się jako mocny dodatek do biurowego kostiumu czy garnituru. Jednak należy postępować z nim ostrożnie.

Zbyt duża ilość dodatków w odcieniu mocnej czerwieni może zdominować stylizację, która stanie się zbyt wyzywająca. Najlepiej jest miarkować kolor i postawić na sprawdzone stylizacje. Jako modne, niebanalne uzupełnienie kreacji świetnie sprawdzi się apaszka w kolorze Viva Magenta lub pasek w tym odcieniu. Ważny jest umiar.

Jeśli więc zdecydujesz się na szal w kolorze energetycznej czerwieni, zrezygnuj z innych dodatków w tym kolorze. Viva Magenta wyśmienicie łączy się z bielą, beżem i szarościami. Dodaje im energii, a kreacji wyrazistego charakteru. Będzie też doskonałym dodatkiem do czerni, która w połączeniu z czerwienia prezentuje się nieco drapieżnie i luksusowo.

Warto też postawić na biżuterię z elementami w kolorze Viva Magenta. Dzięki niemu broszka, czy kolczyki nabiorą absolutnie intrygującego charakteru.

Każda modna kobieta wie, jak wkomponować odważne odcienie do wnętrza czy stylizacji, aby nadać im wyjątkowego klimatu. Dlatego warto eksperymentować z najmodniejszym kolorem, który w tym roku ma dodać nam energii, charyzmy i pewności siebie.