Manicure hybrydowy to niezwykle popularny rodzaj zabiegu na paznokcie. Jej miłośniczki wskazują na jego mnóstwo zalet. Przede wszystkim jest zdecydowanie trwalszy niż tradycyjny, a paznokcie prezentują się zdrowo i pięknie przez kilka tygodni.
Jednak oprócz niezaprzeczalnych zalet, ma też jedną wadę, którą jest osłabienie naturalnej płytki paznokcia. Dlatego hybryda nie jest dla wszystkich. Na szczęście już w kosmetologii odkryto zupełnie nowy rodzaj manicure, który pozwoli odpocząć zmęczonym po hybrydzie paznokciom.
To manicure biologiczny. Czym jest i jak przebiega?
Czym jest manicure biologiczny?
Manicure biologiczny jest bardzo podobny do klasycznego. Jednak zupełnie inaczej się go wykonuje, bowiem bez użycia metalowych narzędzi takich jak cążki czy nożyczki. Dlatego czasem określa się go jako manicure bezcążkowy.
Jest zabiegiem całkowicie bezinwazyjnym, przez co bezpieczniejszym dla paznokci i skóry dłoni. Dzięki temu pozwala na naturalną regenerację paznokci, zwłaszcza po poprzednich zabiegach. Skórek nie usuwa się metalowymi przyrządami, co sprawia, że paznokcie wyglądają naturalnie i zdrowo.
Podczas wykonywania zabiegu manicurzystka używa szklanych, drewnianych czy plastikowych narzędzi zamiast metalowych. Tego rodzaju manicure doskonale sprawdza się w przypadku nierównej płytki paznokciowej, blizn i innych pozostałości po poprzednich zabiegach.
Jaki efekt daje manicure biologiczny? To gładko wyrównane paznokcie, zmiękczone i odsunięte, a nie wycięte skórki, co zdecydowanie poprawia estetykę dłoni.
Jak wykonuje się manicure biologiczny?
Podobnie jak tradycyjny manicure, zabieg biologiczny zaczyna się od oczyszczenia płytki paznokci z lakieru i odżywek przy użyciu zmywacza i pilnika do paznokci. Następnie zmiękczane są skórki poprzez kąpiel wodną z dodatkiem mydła lub olejków zmiękczających. Tak zmiękczone skórki następnie się odsuwa drewnianym patyczkiem, ale się ich nie usuwa jak w przypadku tradycyjnego manicure.
Po tym skraca się paznokcie i przy pomocy szklanego lub papierowego pilniczka nadaje się im pożądany kształt. Kończąc zabieg, w paznokcie wcierany jest odżywczy olejek, który nawilża paznokcie i skórki. Po odżywieniu skórek i paznokci można zastosować lakier. Zanim jednak pomalujemy paznokcie na piękny kolor, należy je odtłuścić, aby lakier dobrze się rozprowadzał i trzymał.
Taki zabieg wykonuje coraz więcej salonów kosmetycznych, choć równie dobrze możemy wykonać go samodzielnie, w warunkach domowych.
Czy istnieją przeciwwskazania do manicure biologicznego?
Mimo iż jest to zupełnie bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, nie zawsze można go stosować. Przeciwwskazaniem do niego jest tak jak w przypadku tradycyjnych zabiegów pielęgnacyjnych grzybica skóry i paznokcie oraz drożdżyca. Zanim więc zdecydujesz się na manicure biologiczny, koniecznie powinnaś wyleczyć chorobę, gdyż nie tylko zabieg nie przyniesie oczekiwanych efektów, ale może w ogóle nie być wykonany przez manicurzystkę.
Doświadczona, profesjonalna kosmetyczka nie powinna przeprowadzać żadnych zabiegów w przypadku, gdy nasze dłonie zmagają się z infekcją grzybiczą. Jest to zupełnie zrozumiałe. To nie tylko troska o zdrowie manicurzystki, ale także i nasze.
Dodatkowo nie należy wykonywać manicure biologicznego w przypadku alergii czy skaleczeń. W takiej sytuacji zabieg nie tylko nie przyniesie oczekiwanych efektów, ale także może zaostrzyć stan alergiczny czy wywołać stan zapalny.
Zanim więc zdecydujesz się na innowacyjny i w pełni bezpieczny manicure biologiczny, upewnij się, że Twoje dłonie i paznokcie są zdrowe.
Manicure hybrydowy mimo swych niezaprzeczalnych zalet mimo wszystko osłabia paznokcie. Jeśli więc marzysz o pięknych dłoniach, z naturalnie wyglądającym manicure, naprawdę warto zdecydować się na manicure biologiczny. Nie tylko nie obciąża i nie osłabia paznokci, ale także doskonale je wzmacnia, przywracając piękno i naturalny blask.