Książki

Za oknami coraz chłodniej i coraz częściej wieczory spędzamy w domu. Dla jednych jesień to pora roku, która kojarzy się tylko z depresyjną pogodą i nieprzyjemnym chłodem.

Dla optymistek zaś to idealny moment, aby sięgnąć po pasjonującą książkę. To ona jak nic innego potrafi poprawić nam humor i sprawić, że choć na chwilę przeniesiemy się w całkiem inną rzeczywistość. Jak tu nie pokochać jesieni, gdy na rynku mamy tak ogromny wybór lektur, które fantastycznie sprawdzą się podczas długich jesiennych wieczorów?

Czas więc zaparzyć ulubioną herbatę, zaszyć się w fotelu i czytać. Oto kilka książek, które po prostu musisz przeczytać tej jesieni.

Najlepsza książka na jesień 2022 dla miłośniczek romantycznych opowieści

Jeśli kochasz chwytające za serce powieści, na pewno „Dziwne losy Jane Eyre” autorstwa Charlotte Bronte przypadną Ci do gustu. To opowieść o osieroconej dziewczynie, która przebywa w pewnej posiadłości.

Jak się okazuje, miejsce skrywa wiele tajemnic, które odkrywa bohaterka. W książce znajdziemy historię o niemożliwej do spełnienia miłości i pięknie nakreślone angielskie krajobrazy. Autorka genialnie operuje słowem, przenosząc nas w realia XIX Anglii.

Historię młodej Jane możemy w książce śledzić przez kilkanaście lat jej życia. Oczywiście, w powieści pojawia się także szlachetny mężczyzna, którego los zostanie połączony z losem bohaterki.

Książka na stałe weszła już do kanonów obowiązkowych lektur kobiecych. Dzięki niej jesienne wieczory nabiorą kolorów i przestaną być nudne.

Dla miłośniczek powieści z dreszczykiem

Warto sięgnąć także po kolejną propozycję, która na pewno przypadnie do gustu fankom thrillerów. To „Drakula” Bram Stoker. Książka jak łatwo się domyślić jest o najsłynniejszym wampirze rodem z Transylwanii. Aby dostać się do jego zamczyska, trzeba pokonać las, w którym roi się od dzikich zwierząt. Niewielu więc śmiałków dotarło do celu, czyli do zamku wampira.

Jednym z nich jest młody prawnik Jonathan Harker, któremu udało się dotrzeć do posiadłości, gdzie rozpoczyna polowanie na słynnego wampira. Jak potoczą się jego losy, pełne mrożących krew w żyłach przygód?

Powieść idealnie osadzona jest w realiach i jako powieść gotycka na pewno spodoba się każdej z nas, która lubi podczas jesiennych wieczorów poczuć zastrzyk adrenaliny.

Wciągający kryminał

Jeśli cenisz mroczne, wciągające historie, na pewno powinnaś poznać sagę „Millenium” Stieg Larsson. To powieść skrojona na miarę jesiennych wieczorów, która na pewno zainspiruje do snucia niesamowitych historii.

Trylogia szwedzkiego dziennikarza to jedna z najlepszych pozycji w kanonie lektur obowiązkowych. Zdobyła ogromne uznanie krytyków i doczekała się nawet ekranizacji z Danielem Craigiem w roli głównej.

To jednak propozycja dla pań o mocnych nerwach i jednocześnie sensacja oraz intryga w najlepszym wydaniu. Na pewno wciągnie każdą kobietę, która lubi powieści z dreszczykiem.

Praktyczna książka na każdą porę roku

Planujesz podczas jesieni zdobyć nieco wiedzy na temat asertywności? Idealna więc będzie dla Ciebie „Dbałość. O komunikowaniu swoich potrzeb, stawianiu granic i wolności bycia sobą” Nedry Glover Tawwab.

To praktyczny poradnik jak radzić sobie z przytłaczającą codziennością i nie brać na swoje barki więcej, niż jesteśmy w stanie unieść. Autorka w świetny sposób pokazuje nam jak nauczyć się wyznaczać granice i wyrażać swoje potrzeby. To pozycja dla wszystkich z nas, które chcą stać się lepszą kobietą, mamą, przyjaciółką i nie zatracić swojej osobowości.

Idealna książka na dzisiejsze czasy. Ileż razy miałaś poczucie, że nie panujesz nad swoim życiem, bo wciąż gonisz czas? Dzięki książce lepiej zrozumiesz, co jest ważne, a co mniej istotne i zaplanujesz swój dzień tak, aby faktycznie był dobry.

Książki nie tylko potrafią inspirować, ale także zmieniają nasze życie na lepsze. Jeśli więc możemy wykorzystać smutną jesień na nadrobienie zaległości w lekturach, mamy naprawdę w czym wybierać. Warto przeczytać choć jedną z nich, aby poczuć się lepiej. Spróbujecie same, a przekonacie się, że wiosna przyjdzie wcześniej, niż Wam się wydaje.