kobieta miesiączka ból

Mimo iż miesiączka to czas, kiedy niewielu kobietom marzy się jakikolwiek wysiłek fizyczny, warto o nim pomyśleć podczas „tych dni”. Wbrew pozorom niewielki wysiłek fizyczny wpływa podczas okresu korzystnie i pomaga przejść przez te kilka dni bez dodatkowych dolegliwości.

Okazuje się, że ćwiczenia podczas okresu potrafią przynieść taką samą ulgę jak termofor położony na brzuchu, a dodatkowo dodają nam energii. Jeśli więc szukasz alternatywny dla leżenia z ciepłym kompresem na podbrzuszu podczas okresu, zobacz, jak inaczej możesz zapewnić sobie ulgę podczas tych dni.

To proste ćwiczenia, które nie wymagają sporo wysiłku.

Idealne ćwiczenia podczas okresu – pilates, joga czy bachata?

Sposobów na okres jest naprawdę wiele. Niektóre z nas po prostu w te trudne dni zaszywają się w domu i oglądają komedie romantyczne, inne biorą odprężającą kąpiel, a jeszcze inne po prostu zaciskają zęby i starają się odzyskać kontrolę nad swoim ciałem.

Jeśli chcesz, aby okres nie był męczący, mamy dobrą alternatywę. To ćwiczenia, które nie tylko sprawią, że zapomnisz o dolegliwościach, ale także poczujesz się lepiej. Okazuje się, że aktywność fizyczna podczas miesiączki doskonale wpływa na nasz kobiecy organizm.

Które ćwiczenia są wskazane dla nas w tym czasie?

Wybraliśmy trzy, które nie tylko poprawią nam samopoczucie, ale także korzystnie wpłyną na nasze ciało. To pilates, joga i bachata. Ta ostatnia forma treningu to taniec, który zdobył ogromną popularność wśród kobiet. Które ćwiczenia wybrać, aby naprawdę poczuć się lepiej podczas okresu? To zależy od nas samych. Co może dać nam każda z tych form aktywności?

Joga fantastycznie wycisza

Dla wielu osób, które nigdy nie ćwiczyły jogi, może kojarzyć się z przedziwną plątaniną rąk i nóg. Tymczasem joga to doskonały sprzymierzeniec podczas miesiączki. Dowiedziono, że wykonywane ćwiczenia nie tylko poprawiają elastyczność mięśni i stawów, ale także wyśmienicie łagodzą bóle miesiączkowe.

Joga to naprawdę doskonałe ćwiczenia, które zwykle nie wymagają szczególnego przygotowania. Co więcej, w jodze możemy znaleźć specjalny zestaw ćwiczeń zalecany kobietom podczas okresu. To ćwiczenia oddechowe, skłony czy pozycje pionowe, które pomogą nam tak kontrolować pracę mięśni, aby zmniejszyć nacisk na macicę i przynieść ulgę.

Jakie to pozycje w jodze? To m.in. malasana, supta-baddha-konsana czy utthita-trikonasana.

Co oznaczają te określenia? Sprawdź w podręczniku do jogi, a przekonasz się, że są łatwe i naprawdę nie wymagają przygotowania. Joga potrafi nas jak żaden inny zestaw ćwiczeń wyciszyć, ukoić nerwy i dać odpoczynek.

Podczas ćwiczeń staraj się nie myśleć o problemach ani swoich dolegliwościach. Wystarczy kilkanaście minut, aby poczuć wyraźną ulgę w bólu oraz po prostu poczuć się lepiej.

Pilates doskonały na ból

To kolejna propozycja, która podobnie jak joga potrafi zrelaksować i przynieść ukojenie bólu. Głównym celem pilatesu jest wzmacnianie mięśni oraz nauczenie się, jak świadomie ich używać. Dlatego pilates polecany jest kobietom podczas miesiączki.

Możemy wybrać ćwiczenia, które pomogą nam w rozluźnieniu mięśni i rozciągnięciu ciała, które będą idealnym sprzymierzeńcem w walce z bólem w podbrzuszu. To właśnie te ćwiczenia rozluźniające sprawiają, że pilates podobny jest do jogi.

Podczas ćwiczeń możemy używać piłki czy taśmy, aby wzmocnić efekt treningu. To także świetny sposób dla tych kobiet, które nie tylko chcą się zrelaksować, ale i trochę zmęczyć.

Bachata – wyjątkowy taniec

Jeśli lubisz tańczyć, bachata jest właśnie dla Ciebie. To sensualny rodzaj tańca, w którym królują ruchy bioder i talii. To doskonały sposób, aby się rozruszać i rozluźnić podbrzusze.

Jest kilka rodzajów bachaty, to m.in. dominicana, moderna czy sensual. Wśród nich podstawowe kroki są podobne, różnią się jedynie niuansami. Którykolwiek jednak rodzaj wybierzesz, na pewno pomoże ukoić ból miesiączkowy.

Poza tym zmysłowe ruchy bioder doskonale działają na kobiecą psychikę. Seksowne, sensualne ruchy bioder sprawią, że poczujesz się naprawdę kobieco. A to bardzo ważne dla nas, zwłaszcza podczas tych trudnych dni. Dzięki bachacie odzyskasz pewność siebie, której tak często nam brakuje podczas okresu.

Niezależnie od tego, którą formę aktywności wybierzesz, jest to na pewno lepsze niż leżenie na kanapie z termoforem. A może te ćwiczenia Ci się spodobają i zaczniesz ćwiczyć nie tylko podczas miesiączki a codziennie?