przyjaciółki kobieca przyjaźń

Kobieca przyjaźń to zjawisko, którego często mężczyźni nie rozumieją. Dla nas to coś o wiele więcej niż wspólne wypady na zakupy, plotkowanie przy kawie czy urlop. To relacja, która tworzy nierozerwalną więź między nami.

Niektórzy uważają, że nie ma czegoś takiego jak kobieca przyjaźń. Jednak tak naprawdę kobietę jest w stanie zrozumieć tylko inna kobieta. Zatem, co jest tak niezwykłego w kobiecej przyjaźni? Wszystko!

Przyjaźń – niezwykła relacja na całe życie

Mówi się, że prawdziwa przyjaźń zdarza się raz na całe życie. I sporo w tym prawdy. Ile z nas miało kilka relacji z innymi kobietami, które nie przetrwały próby czasu lub różnych zawirowań losu?

Przyczyn rozluźnienia więzi z ówczesną przyjaciółką mogło być wiele. To nieporozumienie, utrata kontaktu czy po prostu jej odejście. Przyjaźń, podobnie jak miłość przechodzi różne fazy. Pierwszą jest oczywiście wzajemna fascynacja i zauroczenie drugą osobą. Nagle okazuje się, że na świecie istnieje druga kobieta, która ma podobne jak my postrzeganie świata. Z czasem ta relacja ulega modyfikacjom. Jednak prawdziwa przyjaźń przetrwa każdą burzę.

To właśnie dlatego niektórych super koleżanek nie nazwiesz przyjaciółkami, bo relacje z nimi są zupełnie inne niż z przyjaciółką. Okazuje się, że przyjaźń wcale nie jest przypadkową relacją. To my, w pełni świadomie wybieramy sobie przyjaciółki. Żeby stworzyć trwałe relacje z innym człowiekiem, musimy poznać go bardzo dobrze. Zarówno jego mocne, jak i słabe strony.

Poza tym trzeba otworzyć się także na drugą osobę, potrafić mówić o uczuciach, emocjach. A kto jak nie kobiety potrafią mówić o tym najpiękniej? To właśnie sprawia, że przyjaźniąc się z inną kobietą, potrafimy zwierzać się jej z kłopotów i wspólnie szukać rozwiązania.

Prawdziwa przyjaźń między kobietami

Przyjaźń polega na wzajemnej sympatii i dążeniu do tego, aby jak najczęściej przebywać z drugą osobą. Taka relacja opiera się na wzajemnym zaufaniu, szczerości, otwartości i szacunku.

Nie musimy zgadzać się w 100% z przyjaciółką, ale ważne, abyśmy mogły z nią otwarcie porozmawiać i wskazać, że same mamy inne zdanie. Prawdziwa przyjaciółka wysłucha nas i być może zgodzi się z naszymi argumentami, lub pozostanie przy swoim zdaniu. Jednak dyskusja prowadzona będzie w miłej atmosferze, a nie podczas kłótni.

Najpiękniejsze w kobiecej przyjaźni jest to, że możemy być bardzo do siebie podobne, a jednocześnie zdecydowanie się różnić. I to właśnie sprawia, że relacje kobiet to najczęściej długotrwałe, mocne relacje. Po prostu przyjaźń to radość ze wspólnie spędzonego czasu. Jednak nie jest nam dana raz na zawsze.

O przyjaźń tak jak o miłość trzeba dbać. Wymaga od nas poświęcenia, uwagi i empatii. Nawet jeśli jesteśmy bardzo zajęte i nie mamy czasu na spotkanie z przyjaciółką. Tu ważny jest człowiek, nic innego się nie liczy. Dlatego czasem nawet najlepsza przyjaźń bez wspólnego starania dla jej dobra może się skończyć.

Kobieca przyjaźń to doskonała terapia dla ducha

Przyjaźń kobiet opiera się na rozmowach i głębokim zrozumieniu. To właśnie sprawia, że nasze relacje są tak wyjątkowe. Dzięki temu, że możemy wyżalić się przyjaciółce, powierzyć jej swoje sekrety i po prostu poczuć się lepiej.

To relacja nastawiona na wzajemne zrozumienie, a nie zyski czy straty. Z przyjaciółką rozmawiamy o wszystkim, dzieląc radości i smutki, szukając wsparcia w trudnych chwilach. Dzięki szczerej, konstruktywnej rozmowie potrafimy łatwiej podjąć trudne decyzje, bo poznajemy inny punkt widzenia.

Dowiedziono, że kobieta, która ma przyjaciółkę, jest mniej spięta, nerwowa i zestresowana. Wszystko to dzięki rozmowom, podczas których możemy uwolnić negatywne emocje, zwierzyć się z problemów. Dzięki temu oczyszczamy swój umysł, pozbywamy się napięcia i potrafimy otworzyć się na zdanie innych. Takie rozmowy działają jak najlepsza terapia dla nas. Dzięki przyjaciółce i jej pomocy potrafimy lepiej radzić sobie z problemami, bo wiemy, że po swojej stronie mamy sojusznika, który zawsze doradzi nam najlepiej jak to możliwe.

Przyjaźń między kobietami to najlepsze, co może nam się zdarzyć w życiu. Prawdziwa przyjaciółka jest naszą ostoją, radością i najlepszym towarzyszem każdego dnia. Nawet jeśli mieszka tysiące kilometrów od nas, zawsze możemy na nią liczyć.